Bidrag till verksamheten

Glada aktiva och ideella krafter lyfter på hatten för er!

Nu när vi är tvingade att ställa in den tänkta trafiken, det samtidigt som underhåll, försäkringar och hyror fortsätter att tömma klubbens kassa. Verksamheten bygger helt på ideell verksamhet och de intäkter vi har kommer främst från våra resor men även medlemsavgifter och frivilliga bidrag. Även hos oss så räknas varje krona och vi vill inget hellre än att fortsätta att bevara en del av Sveriges järnvägskultur, vilket vi gjort sedan 1974. Vi tar tacksamt mot bidrag i alla dess former och det går även att bidra genom att sända bidrag via Swish till klubbens Swishnummer : 123 628 1034 eller genom insättning direkt till klubbens plusgiro 83 53 68-2

Om SÅS

SÅS grundades 1974 och har sedan 1996 haft hemsida på Internet. SÅS verksamhet finns både i Stockholm Västberga och Katrineholms lokstall.
Detta inlägg publicerades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s